PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ I NACZYNIOWEJ
Poradnia chirurgii ogólnej
 • Porady z zakresu schorzeń chirurgicznych (diagnostyka, leczenie)
 • Zabiegi z zakresu małej chirurgii: usuwanie zmian skórnych – kaszaki, brodawki, tłuszczaki, torbiele, zmiany błon śluzowych i tkanek miękkich z niezbędną diagnostyką (badanie histopatologiczne)
 • Opieka pooperacyjna m.in. zmiana opatrunków, usunięcie szwów
 • Poradnia chirurgii naczyniowej

  W trosce o jakość i komfort życia naszych Pacjentów, w ramach poradni chirurgii naczyniowej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób naczyń krwionośnych. Gabinety lekarskie wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, a nasi lekarze to doświadczeni praktycy, którzy dysponują profesjonalną wiedzą z zakresu swoich specjalności.

  lek. Mirosław Szewczak – życiorys

  Swoje doświadczenie w zakresie medycyny buduję nieprzerwanie od 45 lat, kontynuując dzieło i pasję ojca (Dr n. med. Eugeniusza Szewczaka).

  Ścieżkę rozwoju i pracy jako lekarz rozpocząłem wraz ze studiami na Wydziale Lekarskim podjętymi na Akademii Medycznej we Wrocławiu, której absolwentem zostałem w 1975 roku.

  W latach 1975-2006 to czas, w którym zawodowo związałem się z Oddziałem Chirurgii Ogólnej we wrocławskim Szpitalu im. T. Marciniaka. To także okres współpracy z Oddziałem Ginekologii Szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu, którego ordynatorem (jak i dyrektorem placówki) był wówczas dr Tomasz Bielanów.

  Niezbędne dla swojego dalszego lekarskiego/profesjonalnego rozwoju specjalizacje w zakresie chirurgii ogólnej zdobyłem w latach 1978 (specjalizacja I stopnia) oraz 1985 (II stopnia).

  Moje wyzwania zawodowe nie ograniczały się jedynie do macierzystego oddziału szpitalnego (na którym w latach 1996-2000 pełniłem funkcję Zastępcy Ordynatora). Swoją lekarską opieką obejmowałem zarówno menedżerów Volvo Poland Wrocław (1996-2001), jak i pacjentów indywidualnych, prowadząc od 1994 do 2005 roku prywatną praktykę lekarską.

  Dobra znajomość języków obcych pozwoliła mi na rozwijanie swoich horyzontów jako lekarz po obu stronach Bałtyku (Polska/Szwecja) – począwszy od wieloletniej pracy na stanowisku Överläkare w Klinice Chirurgii Kalmar-Oskarshamn (od kwietnia 2006 do lutego 2020, tj. do czasu rozwoju pandemii COVID-19), na otaczaniu opieką pacjentów Akutu (SORu) w szwedzkim Oskarshamn kończąc.

  W przeciągu całego swojego zawodowego stażu wykonywałem najrozmaitsze procedury oraz operacje – zarówno ratujące w stanach zagrożenia, jak i poprawiające komfort życia pacjentów.

  Obecnie w mojej praktyce wśród przeprowadzanych przeze mnie zabiegów dominują:
 • chirurgiczne usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych
 • operacje żylaków: metodą tradycyjną (operacyjną) oraz nieinwazyjną (mikrofale, laser)
 • operacje przepuklin pachwinowych
 • operacje przepuklin pooperacyjnych (brzusznych)
 • usuwanie hemoroidów (praca z metodami Mc Givney oraz Miligan)
 • Płynnie posługuję się językiem polskim oraz szwedzkim, a także niemieckim i rosyjskim. Język angielski znam i wykorzystuję na poziomie komunikatywnym.

  Swojej pracy nie mógłbym wykonywać bez zaangażowania i pasji, które towarzyszą mi również w życiu pozazawodowym. Prywatnie jestem zagorzałym fanem motoryzacji (z naciskiem na Formułę 1) z barwną rajdową przeszłością. Z dużym zainteresowaniem śledzę również rozwój nowych technologii – od elektrogadżetów po projekt komercyjnych lotów w kosmos.

  Tworzę amatorskie filmy (przy pomocy kamery, jak i drona) uwieczniając głównie ważne dla mnie i moich bliskich wydarzenia oraz niezmiennie fascynujące mnie podróże.

  Harmonogram pracy przychodni:
  Lekarz
  Poniedziałek
  Wtorek
  Środa
  Czwartek
  Piątek
  Urlop
  lek.
  Mirosław Szewczak
  9.00 - 14.00

  Kadra lekarska:
  MENU
  O nas
  Poradnie specjalistyczne
  Chirurgia jednego dnia
  Diagnostyka prenatalna
  Laboratorium
  Cennik
  KONTAKT
  plac Hirszfelda 1
  53-413 Wrocław
  tel.: (071) 338-00-78
  e-mail: info@nagrobli.com