Klinika laryngologiczna Wrocław

Laryngolog Wrocław

Klinika laryngologiczna Na Grobli we Wrocławiu, oferuje swoim pacjentom najnowocześniejszy sprzęt i najmniej inwazyjne zabiegi laryngologiczne. Poszukujesz kliniki, która wykona wycięcie migdałków w mieście Wrocław? Zarejestruj się u nas. Sale zabiegowe kliniki laryngologicznej we Wrocławiu wyposażone są w tory wizyjne, które pozwalają na wykonywanie laparoskopowych zabiegów operacyjnych, a mikroskop operacyjny, oprócz mniej skomplikowanego np. wycięcia migdałków, umożliwia wykonywanie trudnych zabiegów laryngologicznych.

Zabiegi wykonywane w klinice laryngologicznej we Wrocławiu przeprowadzane są zgodnie z zasadą „jak najmniej bólu”, dzięki czemu pacjent lepiej czuje się po wykonywanym zabiegu, jak i szybciej dochodzi do pełni sił.


Wycięcie migdałków Wrocław

Klinika laryngologiczna Na Grobli, oprócz wycięcia migdałków we Wrocławiu oferuje szereg specjalistycznych zabiegów laryngologicznych. Klinika Laryngologiczna we Wrocławiu oferuje między innymi zabiegi z chirurgii jednego dnia, do której należy właśnie wycięcie migdałków. Zabiegi chirurgii jednego dnia polegają na tym, że pacjenci są przyjmowani i wypisywani w ciągu 24h.


Migdałki – czym są i jaką pełnia rolę?

Wycinanie migdałków, czyli tonsillektomia stale budzi pewne kontrowersje. Migdałki znajdują się po obu stronach gardła i są w nich produkowane antygeny służące do wytwarzania przeciwciał, czyli broni przeciwko drobnoustrojom.

Migdałki niezwykle ważną rolę pełnią u niemowlęcia i małego dziecka, gdyż produkują skuteczne przeciwciała, wraz z dorastaniem jednak jest ich coraz mniej. W okresie dojrzewania migdałki nie są już tak skuteczne, a ich usunięcie nie przynosi dziecku dużej szkody.


Powody dla wycięcia migdałków?

Migdałki czasem nazbyt się rozrastają, np. poprzez częste infekcje. Stają się wtedy przeszkodą w gardle utrudniającą tak podstawową czynność jak przełykanie.

Zdarza się również, że przerasta migdałek gardłowy, czyli tzw. trzeci migdał, który po przerośnięciu utrudnia oddychanie przez nos, zatyka część trąbki słuchowej, co może powodować zapalenie ucha środkowego, prowadzi również do bezdechu.

Migdałki podniebienne, które przerosły powodują częste zapalenia i anginy. Jednak nawet migdałki podniebienne o normalnej wielkości mogą przyczyniać się do chronicznego stanu zapalnego. Posiadają wtedy nisze gromadzące bakterie, które w ten sposób przedostają się do krwi. Chroniczne zapalenie migdałków może być również przyczyną zapalenia zatok i krtani, a nieleczony stan rozwija zapalenie stawów, mięśnia sercowego a nawet mózgu.


Wycięcie migdałków – jak wygląda?

Wycięcie migdałków wykonywane jest na kilka sposobów. Jednym z nich jest klasyczna operacja chirurgiczna. Chore tkanki zostają wycięte skalpelem i zakładane są szwy. Niestety zabieg ten wywołuje długi powrót do zdrowa. Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni, a gojenie ran bardzo boli, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu.

Kolejnym sposobem na wycięcie migdałków jest laserowe usunięcie migdałków. Zabieg ten nie jest już tak inwazyjny i bolesny jak operacja, ale czasem skutkuje uszkodzeniem zdrowych tkanek.

Najlepszym wyborem przy wycięciu migdałków jest trzeci wariant, czyli zabieg z wykorzystaniem narzędzia elektrochirurgicznego. Aparat nie rozgrzewa tkanek ciała, dzięki czemu nie zostają one uszkodzone. Chirurg laryngolog przy użyciu jednego narzędzia może dokonać wycięcia migdałków i zasklepić ranę co zmniejsza wystąpienie krwawienia.

Aby zrealizować operację wycięcia migdałków w Klinice Laryngologicznej Na Grobli we Wrocławiu polecamy udać się najpierw na konsultację do naszej poradni laryngologicznej.

KONTAKT
plac Hirszfelda 1
53-413 Wrocław
tel.: (071) 338-00-78
tel.: (071) 361-96-79
fax: (071) 316-91-99
e-mail: poliklinika@poliklinika.com.pl

Zabiegi laryngologiczne we Wrocławiu