Poradnia chirurgii i urologii dziecięcej – urolog dziecięcy Wrocław

Urolog dziecięcy jest specjalistą zajmującym się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obrębie układu moczowo-płciowego chłopców oraz dziewczynek. Od urologa przyjmującego osoby dorosłe różną tego specjalistę przede wszystkim odmienny sposób podejścia do pacjenta oraz rodzaj najczęściej diagnozowanych i leczonych schorzeń.  Urolog zajmuje się chorobami zewnętrznych narządów płciowych, stanami zapalnymi narządów płciowych, stanami zapalnymi dróg moczowych, zaburzeniami pracy pęcherza, kamicą układu moczowego oraz wieloma innymi schorzeniami związanymi z układem moczowym.

Kiedy dziecko powinno odbyć wizytę u urologa?

Do gabinetu urologa dziecięcego we Wrocławiu należy zgłosić się w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów w obrębie układu moczowego i płciowego, przede wszystkim:

Konsultację urologiczną należy odbyć także w sytuacji, gdy u dziecka rozpoznana została wada rozwojowa układu moczowo-płciowego. Do wizyty powinno skłonić ponadto otrzymanie nieprawidłowych wyników ogólnego badania moczu. Po poradę do urologa należy udać się niezwłocznie po wystąpieniu niepokojących objawów. Szybkie rozpoznanie problemu pozwala na skuteczniejsze leczenie i znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia powikłań.

Problemy leczone przez urologa dziecięcego we Wrocławiu

Specjaliści z zakresu urologii dziecięcej zajmują się profilaktyką oraz diagnozowaniem i leczeniem zarówno wrodzonych, jak i nabytych chorób układu moczowego i płciowego, między innymi:

Sprawdź cenę wizyty u urologa dziecięcego

Specjaliści przyjmujący w poradni urologicznej dla dzieci we Wrocławiu leczą również przyczyny leżące u podłoża moczenia nocnego. Zajmują się ponadto dziećmi w następstwie doznania przez nie urazu w obrębie układu moczowego i płciowego.

Profilaktyka chorób urologicznych

Profilaktyka chorób urologicznych u dzieci dotyczy przede wszystkim takich działań jak:

W profilaktyce chorób urologicznych istotną funkcję pełni także dieta. Zaleca się ograniczanie spożycia soli i produktów zawierających dużo szczawianów oraz wapnia, pierwiastka szczególnie niebezpiecznego dla dzieci cierpiących z powodu niewydolności nerek.

W celu wypłukiwania osadów soli mineralnych i bakterii oraz zapobiegania wytwarzaniu zagęszczonego moczu, mogącego prowadzić do uszkodzenia nerek, zalecane jest picie od dwóch do dwóch i pół litra płynów dziennie.

HARMONOGRAM PRACY PRZYCHODNI:

LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
prof. dr hab. n. med. Wojciech Apoznański15.00 - 19.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
prof. dr hab. n. med. Wojciech Apoznański15.00 - 19.00

KADRA LEKARSKA:

prof. dr hab. n. med.

Wojciech Apoznański