Poradnia endokrynologiczna we Wrocławiu

Endokrynolog to lekarz, który zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, produkującymi hormony i zarządzającymi naszą gospodarką hormonalną.  Jego zadaniem jest odnalezienie źródła problemu, przeprowadzenie diagnostyki z wykorzystaniem specjalistycznych badań oraz leczenie zaburzeń hormonalnych.

Czym zajmuje się endokrynolog?

Endokrynolog jest lekarzem specjalistą, zajmującym się zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi z chorób układu dokrewnego, na który składają się takie gruczoły, jak tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, trzustka oraz jądra i jajniki. Zaburzenia funkcjonowania tych gruczołów prowadzą do nadmiernego lub niedostatecznego wydzielania hormonów. Jest to często spowodowane rozwojem chorób nowotworowych, może mieć jednak także inne przyczyny.

Dolegliwości leczone przez endokrynologa we Wrocławiu

Wśród dolegliwości leczonych przez endokrynologów we Wrocławiu można wymienić następujące choroby i schorzenia:

Poradnia endokrynologiczna Na Grobli Wrocław – niektóre usługi:

Naszym pacjentom poradni endokrynologicznej we Wrocławiu oferujemy podstawową diagnostykę i leczenie zaburzeń endokrynologicznych.

Otaczamy opieką endokrynologiczną kobiety w ciąży.

W poradni endokrynologicznej wykonujemy badanie USG tarczycy.

Kwalifikujemy pacjentów do zabiegów chirurgii endokrynologicznej oraz oceniamy ich stan pooperacyjny:

Kiedy należy zgłosić się na wizytę do endokrynologa?

Choroby układu dokrewnego mogą dawać zróżnicowane objawy. Do najczęściej występujących zaliczają się chroniczne zmęczenie oraz ogólne osłabienie organizmu. Objawami, które powinny wzbudzić niepokój i skłonić do zgłoszenia się do poradni endokrynologicznej we Wrocławiu, są:

Sprawdź cenę wizyty
Powodem do umówienia wizyty u endokrynologa jest również krwawienie z dróg rodnych, a także bóle piersi i problemy z utrzymaniem ciąży. W wypadku dzieci niepokojącymi objawami sugerującymi konieczność skorzystania z pomocy lekarza specjalisty są przedwczesne dojrzewanie, zaburzenia proporcji ciała oraz nadmierny lub niedostateczny wzrost. Ważna jest tutaj również współpraca z ginekologiem z Wrocławia.

Przebieg wizyty w poradni endokrynologicznej – Wrocław

Pierwsza wizyta u dobrego endokrynologa we Wrocławiu rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, w trakcie którego omawiane są wszelkie niepokojące objawy oraz wątpliwości związane ze stanem zdrowia. Po zebraniu niezbędnych informacji lekarz specjalista zleca wykonanie badań. Są to najczęściej morfologia krwi, badanie poziomu TSH, badania fT3 i fT4, anty-TPO, badanie poziomu witaminy D3 oraz USG tarczycy. Na podstawie wyników przeprowadzonych testów endokrynolog stawia diagnozę i określa kierunek leczenia.

Kiedy wykonuje się operację tarczycy?

Zaburzenia pracy tarczycy można najczęściej regulować farmakologicznie, w niektórych wypadkach niezbędna może się jednak okazać interwencja chirurgiczna. Operacje tarczycy we Wrocławiu wykonywane są przede wszystkim w sytuacji, gdy występują zmiany nowotworowe lub guzy tarczycy, duże wole uciskające drogi oddechowe bądź w inny sposób wpływające na komfort życia oraz nadczynność tarczycy znacznego stopnia. Zapraszamy do prywatnej kliniki we Wrocławiu, gdzie każdy pacjent traktowany jest indywidualnie.

HARMONOGRAM PRACY PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ WE WROCŁAWIU:

LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Bartłomiej Knychalski15.00 - 19.0015.00 - 20.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Bartłomiej Knychalski15.00 - 19.0015.00 - 20.00

KADRA LEKARSKA – ENDOKRYNOLODZY:

dr n. med.

Bartłomiej Knychalski