Poradnia laryngologiczna – laryngolog dziecięcy Wrocław

Laryngolog, a właściwie otorynolaryngolog – niezależnie czy leczy dorosłych, czy jest laryngologiem dziecięcym – to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób uszu, nosa, gardła, oraz innych narządów i układów umiejscowionych w obrębie głowy i szyi, między innymi zatok przynosowych, jamy ustnej, tchawicy, a także kości skroni. Często również diagnozuje i leczy choroby przełyku (refluks), krtani, oskrzeli i innych przyległych struktur.

Laryngolog, poza wdrażaniem właściwego leczenia farmakologicznego, może ponadto przeprowadzać zabiegi chirurgiczne zatok przynosowych, języka i gruczołów ślinowych, a także wykonywać operacje szczęki, w tym jej rekonstrukcje. W kompetencji tego specjalisty leży także wykonywanie endoskopii dolnych dróg oddechowych oraz przełyku.

 

Schorzenia leczone przez laryngologa

Schorzenia leczone przez laryngologa związane są z wykonywaną przez niego specjalizacją. Foniatra leczy zaburzenia mowy i głosu, audiolog skupia się na schorzeniach i nieprawidłowościach słuchu, z kolei rynolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń nosa oraz zatok przynosowych. Zaburzeniami równowagi oraz słuchu trudni się neurootolog, choroby nowotworowe stanowią z kolei zakres ekspertyzy laryngologa onkologicznego. Różnorodne schorzenia laryngologiczne diagnozowane i leczone są przez specjalistów z centrum laryngologii we Wrocławiu działającym w klinice medycznej Na Grobli. W placówce działa również poradnia laryngologiczna skierowana do najmłodszych pacjentów, gdzie przyjmują najlepsi laryngolodzy dziecięcy z Wrocławia.

Kto powinien zgłosić się na wizytę do laryngologa?

Do najczęstszych wskazań do odbycia wizyty u laryngologa zaliczają się:

Przy wystąpieniu jakiegokolwiek z wymienionych objawów pacjenci zachęcani są do skorzystania z konsultacji z doświadczonym laryngologiem z Wrocławia.

HARMONOGRAM PRACY PRZYCHODNI
LARYNGOLOGICZNEJ:

LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Ewa Gul15.00 - 19.0015.00 - 19.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Ewa Gul15.00 - 19.0015.00 - 19.00

KADRA LARYNGOLOGÓW W NASZEJ PRZYCHODNI:

dr n. med.

Ewa Gul