Poradnia urologiczna – urolog we Wrocławiu

Urologia stanowi dział medycyny, którego głównym obszarem zainteresowania jest budowa, funkcjonowanie, wady oraz schorzenia układu moczowego, składającego się z takich elementów jak: nerki, naczynia nerkowe, moczowody, pęcherz moczowy oraz cewka moczowa. Rolą tego układu w organizmie człowieka jest usuwanie zbędnych substancji i szkodliwych produktów przemiany materii wraz z moczem.

Urologia zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu moczowego i narządów płciowych u mężczyzn oraz schorzeń układu moczowego u kobiet. W Na Grobli we Wrocławiu znaleźć można lekarzy urologów, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje i umiejętności, aby wyleczyć trapiącą Cię chorobę.

Dobry urolog, aby lepiej zdiagnozować pacjenta, korzysta z badań USG układu moczowego, które wykonuje na miejscu. W razie potrzeby leczenia szpitalnego pacjenci mogą skorzystać z usług naszej kliniki urologii.

Poradnia urologiczna we Wrocławiu zajmuje się leczeniem różnego rodzaju dolegliwości

Urologowie z Wrocławia zajmują się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem następujących schorzeń:

Urolog leczy również nietrzymanie moczu oraz urazy mechaniczne i wady anatomiczne układu moczowego. Zajmuje się ponadto chorobami układu moczowo-płciowego typowymi dla mężczyzn, takimi jak załupek i stulejka, związanymi z nieprawidłową budową napletka, wnętrostwo, czyli niezstąpienie jąder do worka mosznowego, wodniak jądra, polegający na gromadzeniu się płynu surowiczego w strukturach jądra, a także przerost prostaty. W zakres kompetencji dobrych urologów z Wrocławia wchodzi również leczenie impotencji, a także prowadzenie profilaktyki schorzeń urologicznych oraz działań z zakresu promocji zdrowia.

Badania wykonywane przez urologa

Lekarz urolog przyjmujący we Wrocławiu w klinice medycznej Na Grobli wykonuje następujące badania diagnostyczne:

Urolog dokonuje również dokładnego oglądu zewnętrznych narządów płciowych w celu ocenienia ich stanu i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

Kto powinien zgłosić się do urologa?

Do poradni urologicznej we Wrocławiu powinny zgłosić się osoby, u których doszło do wystąpienia jednego z następujących objawów:

Do urologa powinny zgłosić się ponadto osoby, które otrzymały nieprawidłowy wynik badania ogólnego moczu. W wypadku braku skierowania można skorzystać z usług urologa prywatnie.

Jak często odbywać wizyty w gabinecie urologicznym?

Pacjenci cierpiący z powodu dolegliwości ze strony układu moczowego oraz mężczyźni dotknięci problemami z narządami płciowymi i zaburzeniami erekcji powinni odbywać wizyty w gabinecie urologicznym z częstotliwością wskazaną przez lekarza. Dodatkowo, wszyscy mężczyźni po ukończeniu czterdziestego roku życia powinni stawiać się u lekarza urologa raz do roku w celu wykonania badania profilaktycznego prostaty. Na rutynową kontrolę można zgłosić się we Wrocławiu do urologa przyjmującego prywatnie w poradni urologicznej działającej przy pl. Hirszfelda.

HARMONOGRAM PRACY
PRZYCHODNI UROLOGICZNEJ:

LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Jacek Panek15.30 - 19.0015.30 - 19.00
lek. med. Krystyna Rak - Poznańska11.00 - 14.30
dr hab. n. med. Janusz Dembowski15.30 - 18.00
lek. Marta Panek9:00 - 10:009.00 - 11.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Jacek Panek15.30 - 19.0015.30 - 19.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
lek. med. Krystyna Rak - Poznańska11.00 - 14.30
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr hab. n. med. Janusz Dembowski15.30 - 18.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
lek. Marta Panek9:00 - 10:009.00 - 11.00

KADRA LEKARZY GINEKOLOGÓW PRZYJMUJĄCYCH W PRZYCHODNI NA GROBLI:

dr n. med.

Jacek Panek

lek. med.

Krystyna Rak – Poznańska

dr hab. n. med.

Janusz Dembowski

lek.med.

Marta Panek