Ginekologia estetyczna we Wrocławiu – zabiegi ginekologiczne

Klinika ginekologii realizuje zarówno badania i operacje, mające na celu rozpoznanie choroby i jej leczenie, jak również zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Przykładowym zabiegiem rozpoznawczym jest histeroskopia diagnostyczna – stosowana jest w celu rozpoznania i terapii niepłodności, poronień, nieprawidłowych krwawień dróg rodnych, stanów nowotworowych i przednowotworowych. W klinice ginekologii estatycznej we Wrocławiu realizujemy zabiegi i operacje mające na celu leczenie chorób narządów rodnych kobiety, jak laparoskopowe wyłuszczenie mięśniaków czy usunięcie trzonu macicy.

ginekologia estetyczna wrocław

Czym jest ginekologia estetyczna?

Na ginekologię estetyczną składa się zespół procedur, których celem jest poprawa wyglądu i atrakcyjności zewnętrznych żeńskich narządów płciowych, a także pełnionych przez nie funkcji seksualnych. Zabiegi tego typu służą zwiększeniu komfortu psychicznego oraz poczucia własnej atrakcyjności u decydujących się na nie pacjentek. Ich efekty mają znaczenie także w budowaniu wizerunku kobiety w oczach partnera seksualnego. Zabiegi ginekologii estetycznej we Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością, co niewątpliwie ma związek z rosnącą świadomością Polek w zakresie cielesności i życia seksualnego.

Sprawdź ceny zabiegów ginekologicznych

Problemy, jakimi zajmuje się ginekolog estetyczny

W zakresie kompetencji ginekologa estetycznego znajduje się korekta zarówno wrodzonych defektów, jak i nabytych zmian, które nastąpiły w wyniku przebytej ciąży oraz porodu. Specjalista zajmuje się ponadto profilaktyką efektów procesu starzenia. Do problemów, z jakimi warto zgłosić się na konsultację do ginekologa estetycznego, zaliczają się:

Kto korzysta z usług ginekologa estetycznego?

Z usług ginekologa estetycznego we Wrocławiu korzystają kobiety niezadowolone z wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych, które czują się z tego powodu mniej atrakcyjne, wstydzą się swojego ciała i mają trudności ze wchodzeniem w intymne relacje. Dużą grupę pacjentek stanowią kobiety w wieku menopauzalnym oraz pomenopauzalnym. Są one często niezadowolone ze zmian zachodzących w ich ciałach i zmagają się z problemami wynikającymi ze zmiany profilu hormonalnego.

Decyzja dotycząca skorzystania z usług ginekologa estetycznego jest wielokrotnie motywowana wystąpieniem przebarwień, zmian oraz znamion skórnych w okolicach intymnych, a także asymetrią i przerostem warg sromowych mniejszych i większych. Powodem poddania się zabiegowi jest często także atrofia pochwy, powodująca problemy ze współżyciem oraz dolegliwości takie jak suchość, podrażnienie, zapalenia i krwawienie pochwy.

Zabiegi ginekologiczne wykonywane we Wrocławiu:

plastyka pochwywaginoplastyka i zwężanie pochwylabioplastyka

ENDOMETRIOZA

Endometrioza to schorzenie, w którym błona śluzowa macicy (z łac. endometrium) występuje w innych miejscach w organizmie niż jama macicy. Najczęściej występuje na jajnikach, jelitach, pęcherzu moczowym, błonie wyścielającej jamę brzuszną tzw. otrzewnej, a nawet w płucach.

Dowiedz się więcej o endometriozie

GUZY JAJNIKÓW

Guz jajnika to szerokie pojęcie wszystkich patologicznych zmian w jajnikach zarówno tych o charakterze czynnościowym tj. ustępujących samoistnie, jak też zmian stopniowo rosnących i nie ustępujących stanowiących często zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentki.

Więcej o wyłuszczaniu torbieli

LABIOPLASTYKA

Główną funkcją warg sromowych większych jest funkcja ochronna – przykrycie i zamknięcie zewnętrznych narządów płciowych. Zdarza się czasami, że wargi sromowe mniejsze są przerośnięte i dłuższe od warg sromowych większych. Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych mniejszych, który pozwala na zmianę ich kształtu oraz rozmiaru. Może polegać zarówno na usunięciu brzegów warg sromowych, jak i wycięciu tkanek w kształt litery V.

Czytaj więcej o plastyce warg sromowych

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE TRZONU MACICY

LAPAROSKOPOWE WYŁUSZCZENIE MIĘŚNIAKÓW

Mięśniaki macicy to łagodne guzy, które powstają się w wyniku nieprawidłowego wzrostu komórek mięśnia macicy. Do ich powstawania przyczyniają się zaburzenia hormonalne oraz skłonności genetyczne.

Dowiedz się więcej o wyłuszczeniu mięśniaków

TERAPIA NIEPŁODNOŚCI

O niepłodności mówimy w przypadku, gdy do ciąży nie dochodzi po roku regularnego współżycia bez stosowania antykoncepcji. W takiej sytuacji jest ok. 20 procent par. Za niepłodność odpowiedzialna jest zarówno często kobieta jak i mężczyzna.

Więcej o terapii niepłodności

PLASTYKA POCHWY

Obniżenie narządów płciowych jest spowodowane rozciągnięciem mięśni podtrzymujących pochwę, odbytnicę i pęcherz moczowy, co najczęściej zdarza się po przebytych porodach.

Czytaj więcej o plastyce pochwy

WAGINOPLASTYKA I ZWĘŻANIE POCHWY

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy, polega na skorygowaniu szerokości pochwy oraz korekcji defektów krocza. Celem zabiegu jest poprawa jakości życia seksualnego kobiety. Waginoplastyka wykonywana jest przede wszystkim u pacjentek, u których w wyniku porodu doszło do rozciągnięcia lub pęknięcia pochwy i krocza.

Czytaj więcej o waginoplastyce

WODNIAKI JAJOWODÓW

Wodniak jajowodu, w mianownictwie łacińskim określany jako hydrosalpinx to częsta konsekwencja stanów zapalnych rozwijających się w obrębie narządów miednicy mniejszej.

Więcej o wodniakach jajowodów

WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to objaw polegający na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, kichania lub kaszlu, czyli wykonywaniu czynności, które powodują wzrost ciśnienia w brzuchu.

Leczenie nietrzymania moczu