Zabiegi laryngologiczne we Wrocławiu – wycięcie migdałków

Poszukujesz kliniki, która wykona wycięcie migdałków w mieście Wrocław? Naszym pacjentom zapewniamy najnowocześniejszy sprzęt i najmniej inwazyjne zabiegi laryngologiczne. Sale zabiegowe kliniki laryngologicznej wyposażone są w tory wizyjne, które pozwalają na wykonywanie laparoskopowych zabiegów operacyjnych, a mikroskop operacyjny umożliwia wykonywanie trudnych zabiegów.

Zabiegi laryngologiczne przeprowadzane są zgodnie z zasadą „jak najmniej bólu”, dzięki czemu pacjent lepiej czuje się po operacji, jak i szybciej dochodzi do pełni sił. Oferujemy między innymi zabiegi z chirurgii jednego dnia, do której należy właśnie wycięcie migdałków – polegają one na tym, że pacjenci są przyjmowani i wypisywani w ciągu 24h.

Wycięcie migdałków – dlaczego czasami bywa konieczne?

Zmienione patologicznie migdałki mogą powodować rozwój chorób reumatycznych oraz zapalenia kłębuszków nerkowych i zapalenia wsierdzia. W niektórych sytuacjach jedyną formą zapobiegania rozwojowi tych schorzeń jest przeprowadzenie tonsillektomii, czyli chirurgicznego usunięcia zmienionych chorobowo migdałków. Wśród bezwzględnych wskazań do zabiegu wymienia się:

Można ponadto wymienić wskazania względne do operacji wycięcia migdałków, przede wszystkim:

Zabiegi tonsillektomii przeprowadzane są przez wysokiej klasy specjalistów. We Wrocławiu operacji można się poddać w naszej klinice laryngologicznej Na Grobli. Wycinanie migdałków budzi pewne kontrowersje. Znajdują się one po obu stronach gardła i są w nich produkowane antygeny, służące do wytwarzania przeciwciał, czyli broni przeciwko drobnoustrojom. Migdałki niezwykle ważną rolę pełnią u niemowlęcia i małego dziecka, gdyż produkują skuteczne przeciwciała, wraz z dorastaniem jednak jest ich coraz mniej. W okresie dojrzewania migdałki nie są już tak skuteczne, a ich usunięcie nie przynosi dziecku dużej szkody.

Przebieg zabiegu wycięcia migdałków we Wrocławiu

Zabieg wycięcia migdałków trwa około godziny. Przeprowadzany jest pod znieczuleniem ogólnym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Po operacji wskazana jest obserwacja w warunkach szpitalnych, zalecane jest ponadto stosowanie leków przeciwbólowych przez około tydzień i wstrzymanie się od wysiłku fizycznego przez dwa tygodnie od zabiegu. Możliwe jest usunięcie migdałków prywatnie.

Wycięcie migdałków w naszej klinice wykonywane jest metodą klasyczną. W znieczuleniu ogólnym wycinane są chore tkanki, następnie na ranę zakładane są szwy. Wypis pacjenta do domu następuje przeważnie w tym samym dniu. Kontrola u lekarza prowadzącego zalecana jest w pierwszej dobie po zabiegu. Kolejna wizyta kontrolna powinna nastąpić między 7, a 14 dniem po zabiegu.

Sprawdź cenę zabiegu

Korzyści płynące z usunięcia migdałków – dlaczego warto wykonać zabieg?

Wycięcie migdałków pozwala zapobiegać powikłaniom stanów zapalnych, między innymi posocznicy odmigdałkowej, rozwijającej się w następstwie przewlekłych angin. Dzięki tonsillektomii możliwe jest również uniknięcie zespołu obturacyjnych bezdechów sennych.

Migdałki czasem nazbyt się rozrastają, np. poprzez częste infekcje. Stają się wtedy przeszkodą w gardle utrudniającą tak podstawową czynność jak przełykanie. Zdarza się również, że przerasta migdałek gardłowy, czyli tzw. trzeci migdał, który po przerośnięciu utrudnia oddychanie przez nos, zatyka część trąbki słuchowej, co może powodować zapalenie ucha środkowego.

Migdałki podniebienne, które przerosły powodują częste zapalenia i anginy. Jednak nawet migdałki podniebienne o normalnej wielkości mogą przyczyniać się do chronicznego stanu zapalnego. Posiadają wtedy nisze gromadzące bakterie, które w ten sposób przedostają się do krwi. Chroniczne zapalenie migdałków może być również przyczyną zapalenia zatok i krtani, a nieleczony stan rozwija zapalenie stawów, mięśnia sercowego, a nawet mózgu.