Zabiegi ortopedyczne wykonywane we Wrocławiu

Zajmujemy się operacyjnym leczeniem narządów ruchu w zakresie aparatu kostno-stawowego. Zmiany, jakie powstają w aparacie kostno-stawowym, mają najczęściej charakter zwyrodnień bądź urazów. W klinice ortopedycznej we Wrocławiu posiadamy szeroki zakres operacji ortopedycznych.

Czego dotyczą zabiegi ortopedyczne?

Zabiegi ortopedyczne pozwalają na leczenie urazów i chorób narządu ruchu. Służą usuwaniu dolegliwości związanych z układem szkieletowym, mięśniami, stawami, więzadłami i nerwami. Zabiegi ortopedyczne wiążą się zazwyczaj z dużą ingerencją nie tylko w tkanki miękkie, lecz również strukturę kości i cały układ kostny. Właściwie przeprowadzony zabieg ortopedyczny może znacząco poprawić życie pacjenta, zmniejszając ból i uczucie dyskomfortu. Pozwala również na poprawę ruchomości oraz funkcjonowania uszkodzonych narządów ruchu.

Halluxy Wrocław – zabieg usunięcia haluksów

Haluks, nazywany również koślawym paluchem, to wadliwe ułożenie dużego palca stopy w następstwie zmian zachodzących w ustawieniu kości śródstopia. Deformacja widoczna jest gołym okiem. W jej wyniku dochodzi do zapalenia w obrębie zniekształconego stawu, co powoduje dolegliwości bólowe. Minimalizację skutków koślawego palucha przeprowadza się przy pomocy środków doraźnych.

operacja haluksów wrocław

Całkowite usunięcie haluksa możliwe jest na drodze operacyjnej. Zabieg tego typu przeprowadzany jest w sytuacji, gdy zmiany są zaawansowane, szybko postępujące i powodują szczególny dyskomfort. Operacja usunięcia haluksów może zostać wykonana z zastosowaniem różnych metod. Wyróżnia się między innymi:

O sposobie usunięcia halluxów we Wrocławiu decyduje lekarz, uwzględniając takie kryteria, jak wiek, rodzaj wykonywanej pracy oraz oczekiwania pacjenta odnośnie do rezultatów operacji.

Operacje ortopedyczne stopy:

Operacje ortopedyczne kończyny dolnej:

Operacje ortopedyczne miednicy i biodra:

Operacje ortopedyczne barku:

Operacje ortopedyczne kończyny górnej:

ARTROSKOPIA STAWU BARKOWEGO

W schorzeniach i urazach powodujących ból i dysfunkcję barku, artroskopia daje możliwość interwencji nie tylko w obrębie stawu ramiennego lecz również przestrzeni podbarkowej i stawu obojczykowo – barkowego z zastosowaniem szeregu małoinwazyjnych rekonstrukcyjnych technik operacyjnych.

Dowiedz się więcej o artroskopii barku

ARTROSKOPIA STAWU KOLANOWEGO

Zabieg artroskopii stawu kolanowego wykonywany jest z powodu różnych dolegliwości. Jest zabiegiem diagnostyczno-leczniczym. Wskazania do wykonania artroskopii stawu kolanowego obejmują: stany po urazach skrętnych, przewlekłe dolegliwości bólowe, ograniczenie ruchomości oraz blok stawu kolanowego.

Dowiedz się więcej o artroskopii kolana