Poradnia kardiologiczna we Wrocławiu

Nasza wrocławska poradnia kardiologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób serca oraz innych chorób układu krążenia.

Przyjmujący w poradni kardiologicznej specjaliści zapewniają kompleksową opiekę medyczną, profesjonalną diagnostykę oraz optymalnie dobrane do każdego pacjenta leczenie schorzeń kardiologicznych.

Diagnostyka i leczenie schorzeń kardiologicznych

Poradnia kardiologiczna we Wrocławiu oferuje m.in.:

Kiedy warto zgłosić się do kardiologa?

Kardiolog to lekarz specjalista zajmujący się układem sercowo-naczyniowym człowieka. Na konsultację do kardiologa warto zgłosić się w momencie wystąpienia takich dolegliwości, jak:

Schorzenia leczone przez kardiologa we Wrocławiu

Schorzeniami diagnozowanymi i leczonymi przez kardiologa są przede wszystkim:

W poradni kardiologicznej we Wrocławiu lekarze specjaliści oferują również pomoc pacjentom zmagającym się z problemami będącymi następstwem przebytego zawału mięśnia sercowego, a także osobom cierpiącym z powodu zaburzeń pracy zastawek serca.
Poznaj cenę wizyty u kardiologa

Przebieg konsultacji kardiologicznej

Konsultacja kardiologiczna rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego w celu dokładnego zapoznania się z dolegliwościami pacjenta. Po zebraniu niezbędnych informacji lekarz specjalista wykonuje podstawowe badania diagnostyczne w postaci osłuchania pacjenta oraz pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Może on również zlecić przeprowadzenie bardziej rozbudowanych badań kardiologicznych, takich jak:

Na podstawie wykonanych badań kardiolog wystawia diagnozę i wdraża odpowiednie leczenie. W zależności od sytuacji może on zalecić zmianę trybu życia lub sposobu odżywiania, zastosowanie farmakoterapii lub wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Leczenie dolegliwości kardiologicznych – w drodze do zdrowego serca

Dolegliwości układu sercowo-naczyniowego leczone są we Wrocławiu przez lekarza kardiologa przy pomocy różnorodnych zabiegów. Wśród nich najpopularniejszymi są:

W sytuacji wystąpienia u pacjenta tętniaka powodującego nadmierne poszerzenie aorty, leczenie polega na wycięciu tętniaka i umieszczenie w jego miejscu specjalnie zaprojektowanej i dopasowanej protezy. U pacjentów, u których stwierdzono rozległe uszkodzenie mięśnia sercowego powodujące zagrożenie dla życia, stosowaną metodą leczenia jest transplantacja tego organu. Zapraszamy do umówienia wizyty w prywatnej klinice we Wrocławiu, gdzie pomoc otrzyma każdy pacjent zmagający się z problemem kardiologicznym. Prowadzimy również poradnię endokrynologiczną oraz poradnię urologiczną.

HARMONOGRAM PRACY PORADNI KARDIOLOGICZNEJ WE WROCŁAWIU:

LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Sławomir Powierża15.00 - 19.00
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
dr n. med. Sławomir Powierża15.00 - 19.00

KADRA LEKARSKA – KARDIOLODZY:

dr n. med.

Sławomir Powierża