Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej we Wrocławiu

W poradni specjalistycznej chirurgii urazowo-ortopedycznej diagnozujemy oraz leczymy choroby układu kostno-mięśniowego. W razie potrzeby dalszego leczenia istnieje również możliwość leczenia szpitalnego w klinice ortopedycznej Na Grobli, gdzie wykonujemy między innymi artroskopię stawu barkowego oraz artroskopię stawu kolanowego.

W naszej poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej pacjenci mogą uzyskać specjalistyczną pomoc doświadczonych lekarzy przy diagnozie i leczeniu zniekształceń, uszkodzeń, urazów oraz wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu. Nasi specjaliści to osoby posiadające niezbędne kwalifikacje i umiejętności do kompleksowego leczenia z zakresu ortopedii urazowej.

Czym zajmuje się chirurg urazowo-ortopedyczny?

Chirurg urazowo-ortopedyczny zajmuje się konsultowaniem, diagnostyką i zachowawczym leczeniem schorzeń układu kostno-mięśniowego, czyli kości, stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Choroby te mogą być wynikiem zarówno wad wrodzonych, jak i nabytych, a także urazów i chorób. Zadaniem chirurga urazowo-ortopedycznego jest ponadto kwalifikacja chorych do operacji oraz prowadzenie leczenia pacjentów po zabiegach chirurgicznych.

Dolegliwości, z jakimi należy zgłosić się do chirurga urazowo-ortopedycznego

Do chirurga urazowego we Wrocławiu powinni zgłosić się pacjenci, którzy doświadczają takich dolegliwości jak:

Do kliniki ortopedycznej we Wrocławiu powinny zgłaszać się na konsultacje także osoby po operacjach ortopedycznych, szczególnie po wszczepieniu protez stawowych oraz elementów metalowych, zespalających odłamki złamanych kości i stabilizujących kręgosłup.

Kiedy mogą wystąpić urazy wymagające wizyty w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej?

Problemy, wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania narządów ruchu, dotyczą pacjentów w każdym wieku, dlatego do poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej we Wrocławiu zgłaszają się zarówno osoby starsze, jak i w średnim wieku, a także młodzież oraz dzieci. Do najczęstszych przyczyn schorzeń układu kostno-mięśniowego można zaliczyć zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, uszkodzenia stawów, ścięgien i pochewek ścięgien, deformacje w obrębie stóp oraz dłoń, a także różnorodne urazy narządu ruchu.

Zobacz, jakie zabiegi ortopedyczne wykonujemy

Leczenie w poradni urazowo-ortopedycznej we Wrocławiu

Chirurgia urazowo-ortopedyczna we Wrocławiu w leczeniu pacjentów wykorzystuje różnorodne metody terapeutyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb chorego.

Leczenie schorzeń układu ruchu obejmuje najczęściej farmakoterapię, stosowaną przede wszystkim w sytuacjach, gdy pacjent odczuwa ból. Podawane są głównie leki rozkurczowe oraz niesterydowe leki przeciwzapalne.

Lekarz ortopeda może zdecydować się na skierowanie pacjenta na fizjoterapię, w ramach której wykonuje on ćwiczenia czynne w odciążeniu i poddawany jest specjalistycznym masażom, zabiegom z użyciem prądów oraz elektroterapii.

W leczeniu schorzeń układu kostno-mięśniowego stosowane są często także metody zachowawcze, między innymi unieruchomienie przy pomocy opatrunków lub gorsetów.

W określonych przypadkach ortopeda podejmuje decyzję o wdrożeniu leczenia operacyjnego. W poradni chirurgii ortopedycznej we Wrocławiu przeprowadzane są zabiegi operacyjne w sytuacji, gdy leczenie farmakologiczne, zachowawcze i fizjoterapia nie przynoszą pożądanych efektów. Wykonanie operacji często stanowi jedyny sposób na przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności ruchowej. Należy jednak pamiętać, że w następstwie wielu zabiegów chirurgicznych pacjent musi przejść dodatkowo odpowiednią rehabilitację, która stanowi warunek odzyskania sprawności.

Sprawdź ceny zabiegów

W prywatnej klinice ortopedycznej we Wrocławiu Na Grobli wykonujemy badania diagnostyczne, między innymi USG narządu ruchu oraz RTG i tomografię komputerową w pełnym zakresie. W placówce oferujemy ponadto leczenie zachowawcze oraz leczenie operacyjne schorzeń układu kostno-mięśniowego. Specjalizujemy się w zabiegu artroskopii stawu kolanowego i artroskopii stawu barkowego, polegającym na wykonaniu niewielkiego otworu w skórze w okolicy stawu i umieszczeniu w nim drenu zwanego artroskopem. Pozwala to na obejrzenie struktury stawu oraz przeprowadzenie badania błony maziowej, chrząstek stawowych, mięśni i więzadeł.

HARMONOGRAM PRACY PORADNI ORTOPEDYCZNEJ WE WROCŁAWIU:

LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
lek.med. Konrad Wodzisławski15.40 - 18.40
LekarzPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekUrlop
lek.med. Konrad Wodzisławski15.40 - 18.40

KADRA LEKARSKA:

dr n. med.

Konrad Wodzisławski